Řecko – dovolená pro milovníky slunce

Každým rokem do Řecka míří tisíce českých turistů. Spousta z nich zůstává Řecku věrná a vracejí se do této země opakovaně. A není se čemu divit, protože tato země se může pyšnit nádhernou přírodou, dlouhou historií, která po sobě zanechala spoustu památek, a také přívětivým obyvatelstvem. Dovolená Řecko dnes patří v českých cestovních kancelářích k těm nejžádanějším.

Co může nabídnout pevnina?

Velmi oblíbeným letoviskem je Nei Pori, které slibuje klidnou rodinnou dovolenou. Tato oblast nabízí spoustu příležitostí k výletům a aktivní rekreaci. Řecko vás naláká na turistické trasy, které vedou do pohoří Olymp se stejnojmennou horou. Tato hora je sídlem řeckých bohů a je jedním z předních lákadel Řecka. Neměli byste opomínat také destinaci Leptokaria, která je vhodná hlavně pro rodiny s dětmi. Toto letovisko získalo právem ocenění „Modrá vlajka“, protože je čisté a vysoce kvalitní.

Ostrovy jsou hlavním lákadlem

Ale dnes jsou zájezdy Řecko pořádány zejména ne řecké ostrovy. Největším řeckým ostrovem je Kréta, která je díky své poloze jedním z nejoblíbenějších zdejších hotelů. Asi 30 km jižně od Kréty se rozprostírá ostrov Gavdos, který je nejjižněji položeným místem Evropy. Kréta je hornatý ostrov, který láká turisty nejen na své krásné pláže a křišťálově čisté moře, ale také na krásnou přírodu a historické pamětihodnosti. Můžete zde navštívit palác Knóssos, palác Faitos, Zakros či Tilisos.

Vyhledávaným ostrovem je také Kos, kde se nachází celá řada archeologických nalezišť z různých dob historie. Ostrov Kos vám může nabídnout zajímavou pevnost Johanitů a také turecké mešity. Last minute Řecko je vám nabídnuto na Krétu, Kos a také na Zakynthos.

Když se řekne Řecko, spousta lidí si představí pláže, slunce a moře. Ale Řecko vám může nabídnout i mnohem více než válení se na pláži. Stačí vědět, kam zamířit.