Maledivy v prosinci

maledivy v prosinciExotická dovolená láká snad každého. Alespoň jednou v životě by si ji chtělo užít mnoho z nás. A jaké jsou nejzajímavější destinace? Kde pálí slunce opravdu nejvíc a užijete si azurově modré a teplé vody? Možností je hned několik.

Jako první si zmiňme třeba Maledivy. Krásná oblast na jihu Asie s navýsost romantickou atmosférou, která je vhodná i pro rodiny s dětmi. Průzračný oceán, pověstný klid a pohoda. Nebe bez jediného mráčku, hejna rybiček a rybek, korálové útesy a třeba vraky kdysi dávno potopených lodí. Užijete si i podmořské jeskyně, Maledivy jsou totiž bez nejmenší nadsázky rájem pro každého vášnivého potápěče – a nebojte, je to dokonale bezpečné!

Zajímavým tipem na výlet do exotických krajů by mohl být klidně i Mauricius, nacházející se v Indickém oceánu nedaleko Madagaskaru. Spoustu přírodní krásy včetně stálezelených pralesů, vodopádů a exotické zvířeny. Kuchyně plná mořských plodů a ryb. Třtinový rum, ale i jedinečné ručně vyráběné oblečení, které může být skvělým suvenýrem z dovolené. Zkrátka a dobře jedno z nejkrásnějších míst na světě, tropický ráj doslova a do písmene. Užijete si vodu, ale i pobyt na pevnině, přesně podle Vašeho nejlepšího gusta.

Chcete ještě nějaký tip? Dobrá, do třetice – mohly by to být třeba Seychely. Opět jde o ráj plný tropické přírody a pláže pokryté dokonale bílým pískem, které oblévá azurově modrý Indický oceán. Příroda není ani trochu zasažena civilizací, nepotřebujete ani vízum. Tento ráj je přístupný úplně všem, kteří chtěli někdy zažít pravou exotickou dovolenou. Seychelské ostrovy jsou učiněným zázrakem, který podle místních pověstí stvořil Bůh proto, že chtěl alespoň část nebes přesunout na Zemi. Že by na tom snad bylo i něco pravdy? To už si musíte asi ověřit sami, ale fotografie či videa z prostředí tohoto tropického ráje asi řeknou vše, co je potřeba vědět.