Jak se řádně pojistit při cestě na Mauricius?

Pokud jste se rozhodli, že si užijte dovolenou na exotickém ostrově Mauricius, gratulujeme vám, protože vás čeká pobyt na pohádkovém místě. Mauricius patří mezi nekrásnější ostrovy světa. Jeho skvostné pláže i divoká příroda si vás podmaní. Kromě plavek a opalovacího krému si musíte přibalit vhodné cestovní pojištění. S jeho výběrem vám pomůžeme!

Nesmíte šetřit!

Vaše dovolená na Mauricius jistě nebyla levná, šetřit byste neměli ani na pojistce. Je důležité, abyste si koupili cestovní pojištění na Mauricius, které bude odpovídat povaze vaší cesty. Jestliže si budete užívat sluníčko a vaší jedinou starostí bude, zda se nespálíte, vystačíte si s klasickou pojistkou.

Mauricius je ostrov, který láká k mnoha různým, více či méně rizikovým sportům. Užít si zde můžete například šnorchlování, potápění, ale také kitesurfing, windsurfing, parasailing, výlety na kole aj. Většinu z těchto sportů klasifikují pojišťovny jako rizikové, a proto se nezapomeňte pro ně připojistit. Pamatujte si, že vaše cestovní pojištění do exotické země je výhodné jen tehdy, pokud má pojistné limity ve výši alespoň 5 000 000 Kč.

Co ještě zařídit?

Při cestě na Mauricius se určitě vyplatí i připojištění. Vhodné je připojištění zavazadel. Od pojišťovny dostanete finanční kompenzaci v případě, když dojde k poničení, ztrátě nebo zpoždění vašich zavazadel. Vyplatí se také pojištění odpovědnosti. Pokud ho budete mít, jste kryti v případě, když způsobíte cizí osobě škodu na zdraví, majetku nebo škodu finanční. Toto pojištění se vyplatí i v běžném životě. Proč? Přečtěte si ještě tento článek.

 

Jestliže nechcete za kvalitní pojistku platit moc, rozhodněte se pro sjednání pojištění na cesty online. Je to rychlejší a výhodnější i proto, že pojišťovny při této formě nabízí slevy či atraktivní bonusy.