Cestování po Bali

ID-10063572Dovolená na Bali může představovat několik nezapomenutelných týdnů, které byste jistě rádi strávili poznáváním nejrůznějších zákoutí tohoto indonéského ostrova. Pakliže nechcete setrvávat na jednom jediném místě, určitě zapomeňte na pěší turistiku, díky níž celý ostrov pravděpodobně nestihnete projít.

Daleko praktičtější cestování po Bali vám zajistí všemožné dopravní prostředky, o nichž vám povíme něco více.

Snadná doprava po Bali

Každý, kdo strávil na Bali alespoň jeden den, moc dobře ví, že velice oblíbenou přepravou jsou skútry a nutno podotknout, že také pravděpodobně tou nejlevnější. Pronajmete-li si toto motorové vozítko, zaplatíte kolem 110 Kč za jediný den. Využít můžete i taxi na skútru, to však není pro dlouhodobější cestování moc pohodlné.

Život na Bali si lze zpříjemnit i za pomoci dalších dopravních prostředků, jako je například automobil. Ten již nabízí větší luxus a pohodlí. Jeho cena dokonce není ani o tolik větší, než u skútru. Pohybuje se kolem 300 Kč za den.

Jestliže vám nebude vadit ani přítomnost dalších osob, můžete zvolit autobusovou dopravu nebo tzv. „bemo“, což je cestování po Bali dodávkou. Taktéž ekonomická a praktická volba pro více lidí.

Připravte se na každodenní náklady

K dobrodružnému poznávání si nachystejte i dostatek finančních prostředků pro běžné žití. Náklady na život na Bali se totiž pohybují od 15 000 Kč výše, v závislosti na tom, co všechno si chcete dopřávat a jaký luxus vyžadujete. Nechcete-li se zbytečně omezovat, připravte si alespoň 30 000 Kč na měsíc.

Jde o finance, které vynaložíte na stravování, ubytování, pronájem dopravních prostředků, zábavu, sport a v neposlední řadě také cestování. Počítat však musíte i s případnou zdravotní péčí, oblečením, kosmetikou a jinými běžně využívanými věcmi. O peněžní rezervě ani nemluvě.